CZ

Zásobování

ilustrace

Ke správě sítí patří i zajištění dodávek spotřebního materiálu. Naši technici, mohou mimo jiné zajistit průběžné dodávky drobného spotřebního materiálu, např. inkoustů a tonerů, záznamových médií, nebo drobného hardwaru, např. myší, klávesnic, kabelů ...

Při smluvní správě lze dohodnout různé podmínky dodávek zboží. V praxi se nám osvědčuje model, kdy zboží, které je levnější než stanovená hranice dodáváme v případě potřeby sami, dražší zboží schvaluje zákazník předem. Každou dodávku samozřejmě evidujeme, včetně důvodů proč k dodávce došlo a komu bylo zboží doručeno, takže zákazník má neustále plnou kontrolu o spotřebě i cenách dodaného zboží.

Např. v kanceláři s mnoha uživateli je nepraktické řešit dodávku obyčejné počítačové myši, za pár korun, nebo toneru, který je nezbytný pro provoz kanceláře. O tom někdy mohou rozhodovat naši technici. Samozřejmě s ohledem na zájmy zákazníka, tak jak bylo předem rámcově dohodnuto. Jelikož většina zákazníků chce šetřit, snažíme se i my vždy optimalizovat dodávky zboží tak, aby bylo levné, dostatečně kvalitní a aby případné častější poruchy příliš levného hardwaru nižší cenu zcela neeliminovaly.

ilustrace

Často dodávané zboží držíme trvale skladem. Zboží, u něhož lze odhadnout brzkou potřebu (např. tiskárna hlásí docházející toner) objednáváme předem. Proto jsme schopni na požadavky zákazníků reagovat rychle, nebo dokonce s mírným předstihem.

Ceny se snažíme držet na úrovni levnějších obchodů s výpočetní technikou. Ačkoli samotný prodej běžného spotřebního materiálu pro nás není hlavním těžištěm činnosti.

 

© Elite Computers 2018